תאונות דרכים

תאונות דרכים הן, למרבה הצער, אירוע נפוץ ביותר בעולם ובישראל בפרט. אמנם, מרבית התאונות מסתיימות בפציעה בדרגה כזו או אחרת ולא בתוצאות חמורות יותר ויחד עם זאת על פי רוב מדובר באירוע טראומתי שתוצאותיו מתבררות, במקרים רבים, זמן מה לאחר קרות התאונה.

רבים לא יודעים, אך החוק המסדיר את מנגנון הפיצויים המגיעים לנפגעי תאונות דרכים בישראל הינו חוק סוציאלי מאין כמוהו המבטיח לנפגע בתאונת דרכים, למעט חריגים שנקבעו, פיצוי ללא כל תלות בשאלה האם הוא אשם אם לאו בקרות התאונה, ככל שהיה לנפגע רישיון נהיגה בתוקף וביטוח חובה תקף. גם כשמדובר בנוסע או בהולך רגל, זכאי בד"כ הנפגע לקבלת פיצוי.

משרדנו הינו עתיר ניסיון בייצוג אלפי נפגעי תאונות דרכים . ניסיון זה משחק תפקיד מכריע בצמתים קריטיים לניהולה של תביעה לפיצויים בגין תאונת דרכים. צומת כזה הינו, למשל, ייצוג הנפגע במוסד לביטוח לאומי במקרה שמדובר בתאונת דרכים שהתרחשה בדרך אל העבודה וממנה או במהלכה, ייצוג בבית משפט, ייצוג מול חברות הביטוח ומשרדי עורכי הדין המייצגים אותן.

לניסיוננו ישנה חשיבות מכרעת בעניינים נוספים הרלוונטיים לניהול תביעת פיצויים שכזו, כגון זיהוי הפגיעות המשמעותיות בתאונה, הפניית הלקוח למומחים הרפואיים מתאימים.

אנו מודעים לטראומה הרבה הנלווית, בדרך כלל, למעורבות בתאונת דרכים ואנו מקפידים לייצג את הלקוח לא רק במקצועיות אלא בעיקר תוך גילוי רגישות, הבנה ואמפתיה למצבו הרפואי והנפשי לאחר התאונה.

במידה שתאונת הדרכים הינה גם תאונת עבודה :
תאונות עבודה

במידה שהנך מבוטח בביטוח תאונות אישיות, אשר אינו מחריג תאונות דרכים:
ביטוח תאונות אישיות

דוגמאות למקרים שטופלו ע"י משרדנו:
פסקי דין של משרדנו

 דוגמאות נוספות:

  • נהג משאית (ש.א.) שעקב התהפכות משאיתו נפגע קשות ברגלו, זכה בפיצוי של למעלה מ – 3 מיליון ש"ח ממבטחת המשאית ומהמוסד לביטוח לאומי.
  • צעיר שרכב על אופנוע (ר.א.) שהתהפך, ונפגע אגב כך ברגליו, קיבל פיצויים בשווי של למעלה מ – 2 מיליון ש"ח ממבטחת האופנוע.
  • נפגע י.ב.א. שזכה בפיצוי בגובה של כ – 500,000 ש"ח, בפסק דין של בית משפט השלום בירושלים בגין תאונת דרכים. בעקבות ערעור שהוגש על ידנו לבית המשפט המחוזי בירושלים, הוגדל הפיצוי ב כ – 50% נוספים.
  • קטין שנדרס ע"י מכונית ונפגע בידו, אשר נגרמה לו נכות בשיעור של 28% ביד ימין, קיבל פיצוי בסך של כ – 600,000 ש"ח.
  • תושב ג'בל מוכבר, נדרס ע"י אוטובוס, נפגע בידיו וברגליו וקיבל פיצוי של 600,000 ש"ח בפשרה.
  • צעירה שהתהפכה עם רכבה, נגרמה לה נכות אורטופדית בשיעור של 5% ונכות נפשית בשיעור של 10%, קיבלה פיצוי בפשרה בסך של 200,000 ש"ח.