תאונות עבודה

 תאונת עבודה אינה רק המקרה "הקלאסי" של עובד כפיים שנפגע במהלך עבודתו בצורה זו או אחרת (ובכל זאת, רבים מבין מקרי תאונות העבודה משתייכים לקטגוריה זו).

בתוך הגדרה זו נמנים גם מקרים נוספים כגון עובדי משרד שנפגעו ממפגעים שהיו קיימים במקום העבודה, מי שנפגע בעת ששהה בהשתלמות, מי שנפגע בתאונת דרכים בדרך מהבית לעבודה או בדרך מהעבודה לבית,  ומקרים נוספים אחרים.

במקרה הרגיל והשגרתי, הנפגע בתאונת עבודה זכאי למצות את זכויותיו המשפטיות בשני נתיבים נפרדים. הנתיב הראשון הינו הגשה של תביעה למוסד לביטוח לאומי לתשלום דמי פגיעה וקביעת נכותו כתוצאה מהפגיעה בעבודה. הנתיב השני הינו תביעה בעילה נזיקית כנגד המעביד במידה ואכן ישנו בסיס עובדתי לטענה כי המעביד התרשל כלפי העובד באופן שהביא לקרות הפגיעה או התאונה בעבודה.

בתביעות נפגעי עבודה ישנה חשיבות יתרה לאיסוף ותיעוד מדוקדק של החומר הרפואי על-ידי הנפגע כמו גם תיעוד המפגע או הליקוי במקום העבודה. במקרים רבים נפגעים מתאונות בעבודה נמנעים או חוששים למצות את זכויותיהם עקב החשש מן המעביד.

חשש זה, הגם שהוא מובן, עלול להביא לידי הזנחה המובילה פעמים רבות לכדי קיפוח זכויותיו של העובד העלול למצוא עצמו ללא הפרנסה וכן ללא פיצוי כלשהו בגין פגיעתו.

חשוב לציין כי מעבידים רבים נוהגים לערוך ביטוח פרטי לעובדיהם המכסה אותם באופן חלקי או מלא בגין אירוע תאונה שהתרחש במהלך העבודה.

למשרדנו ניסיון רב שנים בליווי מי שנפגעו במהלך עבודתם. אנו מייצגים בקביעות ובאופן שוטף בתביעות מסוג זה  ובייצוג בוועדות במוסד לביטוח לאומי. כמו כן, משרדנו עובד עם רופאים מהשורה הראשונה, אשר נותנים חוות דעת לבית המשפט.

הייצוג בוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי, נעשה על ידינו באופן רציף ועקבי, והלקוחות מלויים לכל הוועדות הרפואיות על ידי עורכי הדין במשרדנו, שמספקים ייעוץ, הכנה וייצוג בפני רופאי המוסד לביטוח לאומי, בנוסף לתביעות המשפטיות המתנהלות ע"י עורכי הדין במשרדנו, לשם השגת התוצאה המירבית.

במקומות עבודה מסודרים, קיים לעיתים ביטוח תאונות אישיות בנוסף לביטוח חבות מעבידים, והנך זכאי לקבל פיצוי נוסף גם בגין ביטוח זה:
תאונות אישיות

במקרים בהם תאונת העבודה הינה גם תאונת דרכים, הנך זכאי לקבל פיצוי גם מהמוסד לביטוח לאומי, וגם מחברת הביטוח :
תאונות דרכים

מקרים לדוגמא בהם טיפל משרדנו:

הנפגע מ.כ. נפגע ממכת חשמל תוך כדי תיקון מעלית במהלך עבודת. בסופו של הליך משפטי הוא זכה בלמעלה מ – 2 מיליון שקלים בעקבות ייצוגו על ידנו במסגרת המוסד לביטוח לאומי וכן מול הגורמים האחראיים לתאונה בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים.

העובד י.מ. נפגע כאשר תוך כדי עבודתו נקטעו אצבעות בידו הימנית. בעקבות תביעות שהוגשו כנגד המפעל בו עבד, וכנגד המוסד לביטוח לאומי, הוא קיבל פיצוי חד פעמי ממבטחת המפעל בו עבד, כמיליון ש"ח, בערכים עדכניים, ובנוסף בגמלה חודשית בשווי אלפי שקלים מהמוסד לביטוח לאומי.

פסקי דין של משרדנו